Julen lyser opp i vintermørke norske gater
Arslan Fakhruddin fra Islamic Cultural Center forteller om julen sett fra et norsk sunniislamsk ståsted.
Av Religioner.no.
De fleste av Islamic Cultural Centers medlemmer har ett eller annet forhold til julen, forklarer Arslan Fakhruddin. Mange spiser god mat sammen med familien, og en del barn mottar gaver. Det er likevel viktig å forsøke å stå imot kommersialisering og gavepress, mener Arslan.
Opptaket er gjort i forbindelse med Uenighetens fellesskap-prosjektet, som er et samarbeid mellom Samarbeidsrådet for tros- og livssynssamfunn, Religioner.no og flere titalls norske tros- og livssynssamfunn.
Videoen kan deles fritt, men klipping eller miksing av innholdet kan kun gjøres med tillatelse fra Islamic Cultural Center.
Religioner.no-lenker:
- Human-Etisk Forbunds syn på julen
- Julen er en vakker og fin tid, også for spiritualister
- Jul er skikkelig fest og høytid for Den norske kirke
- Hvordan forholder Humanistforbundet seg til julehøytiden?
- Den nordisk katolske kirke: Vi vil heller feire inkarnasjonsfest enn jul
- Mange norske ahmadiyyamuslimer feirer jul